Porady

Cykle księżyca i jak na Ciebie wpływają

OŚRODKI KSIĘŻYCOWE KOBIETY

Kobieta stanowi wysoce wyrafinowany układ. Musi utrzymywać swe układy energetyczne precyzyjnie wyregulowane i zrównoważone tak, by mogła uczciwie, inteligentnie, intuicyjnie i świadomie tworzyć każdy aspekt życia. Istnieje silny związek pomiędzy kobietą a jej księżycowymi wibracjami. Objawia się to fizycznie, mentalnie i behawioralnie. Przybywa jej i ubywa emocjonalnie zgodnie z ruchami jej „wewnętrznego księżyca,” stosownie do wpływu zewnętrznego Księżyca. Podbródek jest głównym ośrodkiem przyjmowania energii księżyca, zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Lecz podczas gdy mężczyzna posiada jedynie to jedno połączenie z księżycem, to kobieta posiada 11 dodatkowych ośrodków, poprzez które energia przemieszcza się w 28-dniowym cyklu. Tak więc w dowolnym czasie uaktywniony jest podbródek i jeden z pozostałych ośrodków, każdy przez około 2,5 dnia.

Poniżej wyliczone jest 11 Ośrodków Księżycowych oraz zmiany emocjonalne i w zachowaniu towarzyszące każdemu takiemu 2,5 dniowemu cyklowi.

Jeden   LINIA ŁUKU. Wzdłuż linii włosów. Jest najbardziej wrażliwa. Nic nie poruszy jej nawet na centymetr. W tym czasie jest najbardziej autentyczna.

Dwa       POLICZKI. Brakuje jej powściągliwości, i powinna uważnie pilnować swego zachowania.

Trzy       WARGI. Zamiast mówić, staje się skrajnie zamknięta w sobie.

Cztery   PŁATKI USZU. Jest pobudzona do dyskutowania o wartościach.

Pięć       KARK. Chce komunikować się na bardzo romantycznej długości fali. Może być trochę niemądra.

Sześć     PIERSI. Jest współczująca i szczodra.

Siedem PUNKT PĘPKA. W tym punkcie cyklu jest najbardziej pozbawiona poczucia bezpieczeństwa.

Osiem   WNĘTRZA UD. Chce wszystko potwierdzać.

Dziewięć BRWI. Jest pełna wyobraźni i senności, budując zamki z piasku na niebie.

Dziesięć/Jedenaście ŁECHTACZKA oraz WEWNĘTRZNA POWIERZCHNIA POCHWY. Jest bardzo urocza, chętnie by się spotykała, rozmawiała i udzielała towarzysko. Zachowania zewnętrzne. Gdy kobieta zacznie śledzić w sobie powyższe zachowania i rozpoznawać swój własny cykl, to może stać się o wiele bardziej świadoma w podejmowaniu decyzji, działaniach i związkach.

Dla mężczyzn

Twe biologiczne sprzężenie zwrotne zmienia się od nowiu do pełni i od pełni do nowiu. Są trzy dni cyklu księżycowego, kiedy to chcąc zadbać o swój umysł i swe zdrowie, powinieneś pościć. W Ajurwedzie jest to uznawane za mistrzostwo wszystkich terapii. Podczas tych trzech dni w miesiącu spróbuj postu na wodzie z cytryną, od wschodu słońca do śniadania następnego ranka, kiedy to możesz zakończyć post.

Pełnia księżyca – podczas pełni naturalnie przyspieszasz; jesteś na swych najwyższych obrotach. Wydzieliny gruczołów w twym ciele osiągają maksimum, więc nie chcesz zużywać swej energii na trawienie jedzenia. Zachowaj energię na odbudowanie siebie. Spróbuj w tym dniu tylko pić płyny. Jeśli poczujesz, że musisz coś zjeść, pij tylko mleko.
Nów – jesteś na najniższych obrotach. To dobry dzień by tylko pić wodę z cytryną.
Jedenasty dzień księżyca (Jedenaście dni po nowiu) – jesteś w równowadze, w strefie przejściowej. W tym dniu przestawia się twój układ dokrewny i zmienia się metabolizm, więc jeśli w tym dniu jesz bardzo lekkie i sattwiczne pokarmy, jeśli jesz rzeczy lekkie i zielone, lub jeśli przez cały dzień tylko pijesz wodę i jesz melona, to wtedy twe zdrowie będzie doskonałe. Tego dnia jedz rzeczy bardzo lekkie, bardzo sattwiczne. Zjedz tylko jeden posiłek i przez resztę tego dnia pij wodę z sokiem cytrynowym.

Woda z sokiem z cytryny

Zaleca się następujące proporcje soku cytrynowego z wodą:Porcję soku z cytryny rozcieńcz w dziesięciu porcjach wody, możesz ją osłodzić do smaku. Dobrze jest przygotować porcję na cały dzień – dwie-trzy butelki.Jeśli zaczniesz odczuwać zbyt duże wychłodzenie, wtedy spróbuj dodać do tego imbir. Można dosłodzić sok dodając trochę syropu klonowego, czarnej melasy czy ghur (brązowy cukier), ale nie dodawaj za dużo. Sok z cytryny z wodą bez osłody pij przez słomkę, by oszczędzać szkliwo na zębach.

SZALENIE WAŻNY FILM DO OBEJRZENIA

– WYKŁAD DR. BRUCE LIPTONA

IsznaanNauka o Hydroterapii

Od starożytnych czasów, ludzie modlili się o błogosławieństwo isznaan. Co to jest isznaanIsznaan jest to całościowa hydroterapia, którą określamy właściwym słowem - isznaan. Nie mówimy, „weźmiemy kąpiel”, nigdy nie mówimy „kąpiel”. Isznaan ma miejsce wtedy, gdy dzięki własnej mocy ciało wytwarza temperaturę, która może przezwyciężyć zimno wody. Isznaan nie jest zwykłym moczeniem ciała. Jest w nim pełen szacunek. Jest w nim pełen wdzięk i łaska.Moc wody stanowi sześćdziesiąt procent mocy człowieka. W hydroterapii uważamy, że te sześćdziesiąt procent wewnętrznej wody w ciele może zostać w sześćdziesiąt minut całkowicie wymienione przy pomocy zewnętrznej wody.Gdy wykonujemy masaż lodowato zimną wodą, nie tylko otwieramy naczyńka włosowate, lecz gdy następnie powracają one do normalnego stanu, wtedy krew powraca do organów. Serce, nerki, płuca, wątroba – każdy organ otrzymuje swą porcję krwi. W ten sposób organ zostaje przemyty. Gdy organ zostaje przemyty, wtedy natychmiast gruczoły muszą zmienić swe wydzielanie. Takie jest prawo. A gdy zmieniają się gruczoły dokrewne, będące strażnikami zdrowia i życia, wtedy powraca młodość. Czym jest młodość? Młodymi gruczołami. Jeśli system gruczołów wydziela prawidłowo, wtedy skład chemiczny krwi jest młodym składem chemicznym. Kończą się wszystkie neurotyczne neurozy i gniewność.

Dlaczego brać zimny prysznic?

 • Zapewnia skórze promienność
 • Otwiera naczyńka włosowate
 • Utrzymuje młody i zdrowy skład chemiczny krwi
 • Pobudza zdrowe wydzielanie systemu dokrewnego

Zalecenia: Rozpocznij od kończyn ciała – stóp, dłoni, ramion. Nie należy najpierw wystawiać pod działanie wody ud, aby nie zaburzyć równowagi wapniowo-magnezowej. To samo dotyczy genitaliów i głowy. Nie należy brać zimnego prysznica podczas ciąży, menstruacji, gorączki, w przypadku reumatyzmu lub choroby serca. Jeśli ma się problemy z nerwem kulszowym lub wysokim ciśnieniem krwi, należy zaczynać ostrożnie i stopniowo. Należy zakładać bawełniane majtki dla osłony ud i narządów płciowych.

PRECYZYJNA NAUKA

Hydroterapia jako Nauka jest bardzo precyzyjna i wyrafinowana, oraz bardzo prosta. Poniżej podane są skutki oddziaływania zimnego prysznica na różne części ciała: 

 • Jeśli woda będzie padać przez dziesięć lub piętnaście minut tuż pod dolną wargą, wtedy będziemy ożywieni, a nasz umysł będzie bardzo klarowny.
 • Jeśli puścimy wodę pomiędzy brwiami a górną wargą, wtedy będziemy bardzo energiczni.
 • Jeśli puścimy wodę na czoło, wtedy będziemy tak senni, że nie damy temu rady.
 • Jeśli masujemy górne ramię, całkowicie leczymy żołądek.
 • Odcinek pomiędzy łokciem a około 5cm nad nadgarstkiem odpowiada przewodowi pokarmowemu.
 • Odcinek 5cm nad nadgarstkiem do nadgarstka odpowiada sercu.
 • Nadgarstek odpowiada wątrobie a koniuszki palców odpowiadają mózgowi.
 • Jeśli puścimy wodę na przednią stronę naszej szyi i pozwolimy wodzie spływać w dół po całym ciele i rękach, zupełnie zmienimy wszystkie swoje komórki.
 • Jeśli pozwolimy wodzie uderzać w naszą klatkę piersiową i spływać w dół aż do genitaliów, i pozostaniemy tak przez chwilę, to całkowicie zmieniamy skład chemiczny krwi z niezdrowego na zdrowy.
 • Jeśli pozwolimy wodzie uderzać w stopy i masujemy prawą stopę lewą stopą, a lewą stopę prawą stopą, to masujemy w rzeczywistości całe ciało. Stańmy przed zimnym prysznicem i masujmy sobie stopy i łydki. Używajmy stóp do masażu. Nie używajmy rąk.
 • Następnie odejdźmy od wody i używając obu rąk masujmy całe ciało tak, aby się rozgrzało do gorąca. Potem znowu weźmy zimny prysznic i znów masujmy sobie ciało. Róbmy tak przez dwanaście do piętnastu minut. Dobrze mieć pod ręką jakiegoś przyjaciela, by nas z tego wyciągnął. Będziemy w totalnie innej przestrzeni.

ODBUDOWANIE ORGANÓW I KRĄŻENIA

Każdy organ ciała zostaje całkowicie odbudowany. W jaki sposób? Gdy bierzecie zimny prysznic, krew spieszy, aby sprostać temu wyzwaniu siłą krążenia i by nie odczuwać zimna. Oznacza to, że wszystkie naczyńka włosowate otwierają się i muszą odejść wszystkie złogi. Wszystko zostaje oczyszczone. Podczas hydroterapii, zimna woda i masaż stawiają wyzwanie ciału. Czy rozumiecie to? Gdy jesteście pod zimnym prysznicem, ciało odczuwa zimno, prawda? Lecz gdy krew i naczyńka włoskowate są całkowicie otwarte do maksimum, wtedy ciało nie będzie odczuwać zimna. Następnie wychodzimy i całkowicie wycieramy się ręcznikiem, ubieramy ciepłe ubranie i owijamy kocem. Albo podczas gorącej pogody, używamy prześcieradła kąpielowego. Wtedy ciało rozgrzeje się bardzo mocno. Cała krew z naczyniek włoskowatych powróci do organów: nerek, wątroby, śledziony, płuc – gdyż każdy z organów żyje ze swej własnej dostawy krwi regulowanej przez uderzenia serca. Tak więc organy otrzymają obfitą dostawę krwi, niczym uprawy zraszane pięknym deszczem, co powoduje ich wzrost. Oto jak możemy równoważyć swoje zdrowie.Nawet wykonując godzinami jakieś ćwiczenia nie możemy tak mocno pobudzić psychiki swoich komórek, jak przy pomocy zimnej wody. A procedura jest bardzo prosta. Niech woda spływa na ręce i pocierajcie je aż się rozgrzeją do gorąca pod lodowato zimną wodą. Róbmy tak samo z każdą częścią ciała; niech leci, niech będzie i pobudzajmy się. To pobudzanie może wydawać się jakąś fanatyczną, bolesną postawą. Niektórzy ludzie stosują głęboki masaż mięśniowy, niektórzy chodzą do sanatoriów. Jest milion różnych metod, lecz żadna nawet nie zbliża się do tej jednej. Nic nie dorównuje temu, jak gdy stoi się pod lodowatą wodą i rozgrzewa swoje ciało do gorąca. Czy dacie wiarę temu, że ktoś stoi pod prysznicem robiąc to przez dwie godziny? Ale tak to właśnie jest. Wszędzie, gdzie uderzy zimna woda, napłynie krew. Wszędzie, gdzie masujecie, nastąpi odbudowa i zostanie przebudowana psychika każdej komórki.

POKONANIE CHŁODU ŻYCIA

Komórki ciała odradzają się w przeciągu siedemdziesięciu dwóch godzin. Czasem to się opóźnia. Gdy się starzejemy, odradzanie staje się wolniejsze. Lecz w hydroterapii wierzymy, że młodość jest trwała, gdyż wiemy, jak być młodymi.

Czasami nie cenimy swojego życia. A potem nie możemy go już cenić, gdyż jesteśmy już starzy. Tak więc nie prowadźmy ze sobą takich gierek; śmierć nadejdzie, nie martwmy się o to. O nic się nie martwmy. Lecz jeśli mamy silnie zbudowany umysł, ciało i duszę, wszelkie przeciwności nadejdą, ale nas nie dotkną. Zatem w hydroterapii mówi się, „osłaniaj siebie.” Hydroterapia oparta jest na używaniu wody, jako ojcowskiej tarczy, paanii pitaa, i na tym, że każdy, kto jest w stanie wytworzyć tę tarczę pokonującą zimno wody, może pokonać śmierć. To jest bardzo prosta rzecz. Jeśli mogę swoim ciałem pokonać chłód wody, to mogę też usunąć chłód z mojego życia.